Cześć, nazywam się Andrzej Horoch i zajmuję się wdrażaniem innowacji w dużych firmach. Uzgodnijmy, że to w porządku, jeżeli nie znasz jeszcze różnicy pomiędzy technologiami AR/ VR albo nie wiesz nawet, po co miałbyś je kupować do Twojej firmy. Będąc tutaj robisz pierwszy krok, aby zwiększyć zysk firmy dzięki wdrożeniu technologii przyszłości. Chętnie podzielę się moją wiedzą z zakresu zrealizowanych dotąd wdrożeń. Jeżeli jednak sam/a szukasz odpowiedzi, zapraszam Cię do oglądania naszego kanału YouTube oraz sekcji „wiedza” na stronie www. Zerknij także do najczęstszych Q&A na samym dole strony głównej.

VR to skrót od Virtual Reality, czyli wirtualna rzeczywistość. VR umożliwia użytkownikom obecność w cyfrowo odwzorowanej przestrzeni świata rzeczywistego lub doświadczenie warunków, które byłyby niemożliwe do osiągnięcia w prawdziwym świecie.

Jednym z powszechnych zastosowań technologii VR są szkolenia. Wirtualna rzeczywistość jest stosowana zarówno podczas zawodowych szkoleń specjalistycznych kompetencji twardych (np. trening ryzykownych procesów i procedur w bezpiecznym środowisku VR), jak i podczas szkoleń kompetencji miękkich (np. wystąpienia publiczne). Przykładowo, w przypadku specjalistycznych szkoleń VR użytkownik może szkolić się, wykonując czynności przy odwzorowanym wirtualnie stanowisku pracy. Przekazywane użytkownikowi instrukcje obsługi, jak i weryfikacja nabytej wiedzy, odbywają się automatycznie. Dzięki technologii VR użytkownik może również szkolić się w warunkach, które byłyby niemożliwe bądź niebezpieczne do osiągnięcia w prawdziwym świecie (np. awaria, wybuch, zalanie, pożar itp.). W przypadku szkoleń VR z zakresu kompetencji miękkich użytkownik trenuje umiejętności komunikacyjne w cyfrowo odwzorowanej przestrzeni świata rzeczywistego (np. wypełniona ludźmi sala konferencyjna). Tematem szkoleń miękkich w VR mogą być m.in.: obsługa klienta, wystąpienia publiczne, rekrutacja, relacje z pracownikami.

Masz więcej pytań? Potrzebujesz konsultacji? Skontaktuj się ze mną.