Will Smith spoliczkuje Cię w VR – czyli o emocjach w wirtualnym świecie.
👉🏻 Emocje w wirtualnej rzeczywistości – czyli przeżyj to sam.
Jeżeli śledzisz media na pewno natrafiłaś/eś w ubiegłym roku o niesławnej konfrontacji pomiędzy komikiem Chrisem Rockiem i aktorem Willem Smithem. Działo się to podczas rozdania Oscarów w 2022 roku. Mało kto kojarzy kto wygrał nagrody podczas tego wydarzenia. Za to większość z nas ma przed oczami obraz, gdzie Smith wchodzi na scenę i uderza w twarz komika. Po czym spokojnie wraca zająć miejsce wśród publiczności. Brak interwencji ochrony. Brak kajdanek. Brak konsekwencji. Show Must Go On? Pojawiły się tysiące publikacji, które szczegółowo opisały ten incydent i jeszcze więcej memów i parodii. Internetowa sensacja. Pojawiły się głosy kobiet i mężczyzn chwalące Smitha za rycerskość i wzór prawdziwego mężczyzny jak i opinie, że za takie „wzorce” to my dziękujemy. Głosy chwalące Rocka, że kontynuował bez mrugnięcia oka swoje wystąpienie i jego profesjonalizm. „To najznakomitsza noc w historii telewizji” – tak skomentował incydent sam komik jeszcze stojąc na scenie. Widziałem liczne memy naśladowców, jak to cudownie jest „spoliczkować” kogoś w zemście. Istna wolność. Tylko kto wymierza cios otwartą dłonią? Ktoś kto wie, że druga osoba mu nie odda?. Nie boi się konsekwencji. A propo wolności. Will Smith przeprosił wpisem na Instagramie – jednocześnie blokując możliwość zamieszczenia komentarzy pod jego wpisem. A Chris Rock? Nic. Cisza. Nie zdecydował się wyciągnąć żadnych konsekwencji. Nie powiadomił policji. Nie pozwał Smitha o milionowe odszkodowanie. Nic. Dla jednych to stracona szansa, aby dać wzór dla innych, że można rozliczyć agresywne osoby z ich postępowania. Jak myślisz? Co czuł na scenie Rock? Czy brak publicznie wyciągniętych konsekwencji i milczenie uznał za większą karę dla Smitha?
YouTuber o nicku „MVR” specjalizuje się w materiałach wideo i animacjach 360 stopni. Dla wyjaśnienia to typ filmu, który oglądając w okularach wirtualnej rzeczywistości umożliwia immersję w akcję i rozglądanie się swobodnie wokół. Podobnie jak obracanie zdjęciami w Google Maps. Polecam.
Wracając do tematu.
„MVR” na swoim kanale opublikował film, który pozawala nam przeżyć ten „historyczny” moment z perspektywy Chrisa Rocka. Dzięki technologii VR stoimy na Oscarowej scenie w blasku reflektorów. Jeżeli stoisz na takiej scenie i światła skierowane są w twoją stronę, mało widać – widzisz światło. Publiczność skrywa cień. Słyszysz ją. Film zaczyna się od żartu, który wywołał reakcję Smitha. Avatar 3D aktora wchodzi na scenę. Na początku nie widzimy go ostro. Zbliża się i zadaje potężny cios w twoją twarz. Całość atakuje zmysły jeszcze bardziej, ponieważ wykorzystano w nim oryginalny dźwięk z wydarzenia. To wstrząsające przeżycie. Zobacz video tutaj:
Wkrótce „MVR” opublikował kolejny film 360stopni. Kontynuacja dokumentowania incydentu poprzez nowe technologie. Tym razem z perspektywy Smitha… Dzięki VR możemy zobaczyć to też jego oczami.
👉🏻 Biznes a emocje w wirtualnej rzeczywistości.
Niezależnie od naszych opinii co do samej konfrontacji Smith, wszyscy możemy się zgodzić, że do tego właśnie została stworzona technologia VR. Imersja i przeżycia dostarczana tą technologią zostawiają unikalny ślad w naszej pamięci. Możliwość postawienia się w sytuacji innych ludzi to lepsze poznanie, zrozumienie i dzięki temu rozwój naszej empatii.
Lekarze poprzez rozwiązania VR mogą lepiej poznać pacjentów i „zobaczyć” chorobę ich oczami. Menadżerowie mogą ćwiczyć trudne sytuacje z pracownikami i uczyć się komunikacji w wirtualnych symulacjach z avatarami. Pracownicy trenować obsługę trudnego klienta. Zakładając okulary wirtualnej rzeczywistości możesz również stanąć na scenie i w blasku reflektorów uczyć się jak radzić sobie ze stresem podczas publicznych wystąpień. Albo trenować rozmowę o pracę. Zamienić się ciałami, gdzie mężczyźni mogą zobaczyć świat oczami kobiet. Kobiety z perspektywy mężczyzny. Możesz zwiedzić eko plantację, na której uprawia się winogrona do produkcji wina bio dosłownie „latając” z perspektywy pszczoły. Możesz też zobaczyć, jak wygląda świat twojego mieszkania z perspektywy najnowszego robota odkurzającego Twój dywan.
Technologia wirtualnej rzeczywistości znakomicie sprawdza się w szkoleniach Twoich pracowników, rekrutacjach i działaniach HR. Jest wykorzystywana w nowoczesnych firmach w handlu i marketingu pomagając podejmować decyzje zakupowe Twoim klientom. Jeżeli jesteś zainteresowana/ ny VR -zapraszam do współpracy!
Jak zacząć?
Zaplanuj wirtualny pokaz nowych technologii w Twojej firmie!
Doświadcz VR/AR/3D i uzyskaj odpowiedzi eksperta na swoje pytania podczas indywidualnego pokazu na żywo.
Więcej o nas:
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak Twoja firma może zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom lub chcesz szybko wdrożyć innowacje – umów się na indywidualną konsultację z ekspertem.
https://connectedrealities.eu/kontakt/
Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.