Poznaj 4 kluczowe obszary innowacji, które rozwiną projektowanie, marketing i handel Twoich produktów.

  • Nowoczesne firmy wykorzystują nowe technologie, aby przyspieszyć projektowanie produktów i ich testowanie z odbiorcą.  
  • Rozwijają i przyspieszają sposób przygotowywania materiałów marketingowych i e-commerce poprzez rozwiązania 3D.
  • Oferują swoim klientom realistyczne doświadczenia zakupowe na odległość dzięki konfiguratorom wykorzystującym technologie VR/AR. 
  • Cyfryzują doświadczenia w sklepach stacjonarnych, aby zwiększyć ruch i ułatwić podejmowanie decyzji klientom.
  • Projektują nowe usługi i produkty z przeznaczeniem do ekscytujących możliwości Metaverse.

Tylko od czego zacząć? Poznaj 4 kluczowe obszary innowacji, które rozwiną twoją sprzedaż i marketing:

👉🏻  1. Projektuj i prototypuj swoje produkty szybciej dzięki 3D.

Wizualizacja cyfrowa wykonana przez naszą firmę.

 Wykorzystanie rozwiązań 3D już na wczesnym etapie koncepcyjnym, może skrócić znacząco cały proces opracowywania nowych produktów. Dzięki symulacjom 3D możemy zminimalizować potrzebę tworzenia ich fizycznych odpowiedników (na potrzeby oceny i np. wysyłania ich osobom uczestniczącym w procesie). Dzięki cyfryzacji wszystko może dziać się „online”. Dodatkowo dzięki dostępu do rozwiązań VR i AR możemy połączyć się z dowolnego miejsca, aby w przestrzenny, immersyjny sposób przedyskutować cyfrowy prototyp np. z jego dostawcą bez względu na to, gdzie na świecie jest jego fabryka.

👉🏻 2. Przetestuj popyt na Twój produkt – zanim go wyprodukujesz.

 Dzięki symulacjom cyfrowym i wizualizacjom 3D możesz przetestować koncepcję produktu np. w kanałach społecznościowych zanim powstanie jego fizyczna wersja. Dzięki rozwiązaniom 3D zaprezentujesz go w wiarygodny sposób.  Sprawdzisz reakcje, popyt lub lepiej dostosujesz produkt do potrzeb odbiorców.  Posiadając cyfrową wersję produktu w 3D możesz wykorzystać do testów także technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Dzięki AR klienci przetestują trójwymiarowy produkt w kontekście otaczającej ich rzeczywistości w jeszcze bardziej realistycznej formie niż sama wizualizacja. Możesz zdecydować się również na rozwiązanie VR i umożliwić testującym samodzielną konfigurację najbardziej pożądanych przez nich parametrów Twojego produktu.

👉🏻  3. Rozwijaj kreację i obniż koszt przygotowania materiałów marketingowych i e-commerce.

Wizualizacja cyfrowa wykonana przez naszą firmę.

 Nowoczesne firmy zastępują sesje fotograficzne – wizualizacjami cyfrowymi dzięki 3D. Renderowanie wizualizacji marketingowych i e-commerce jest tańsze, szybsze i umożliwia na większy rozmach kreacji i ekspresji wizji Twojej firmy w porównaniu z możliwościami robienia zdjęć w studio fotograficznym. Posiadając cyfrową, realistyczną wizualizację 3D możesz szybko np. zmienić tło lub elementy, aby dostosować ją na potrzeby różnych rynków i grup docelowych. W ciągu kliku godzin możesz dostosować wygląd produktu do aktualnych informacji z e-commerce np. o popycie np. na dany kolor. Dzięki wizualizacjom szybko zapewnisz swoim klientom dostęp do wszystkich wariantów twojej oferty, w przeciwieństwie do dni czy tygodni spędzonych na organizacji sesji fotograficznej- czy zebraniem i transporcie twojego towaru do studia fotograficznego.

👉🏻 4. Pomóż swoim klientom podejmować decyzje o zakupie dzięki VR/AR.

Rozwiązanie AR wykonane przez naszą firmę.

Cyfryzacja Twojej oferty i rozwój zasobów marketingowych i e-commerce jest kluczem, aby Twoja firma mogła zyskać na nowych technologiach i pozostała konkurencyjną. Nowoczesne firmy oferują swoim klientom realistyczne doświadczenia zakupowe na odległość min. dzięki konfiguratorom wykorzystującym technologie VR/AR czy prezentacji oferty e-commerce dzięki WebAR. To także pierwszy krok na drodze ku Metaverse, bo dzięki zastosowaniu immersyjnych technologii możesz zaoferować swoim klientom doświadczenia, które byłby niemożliwe do osiągnięcia w fizycznym świecie. Fascynujące, że wszystko co opisałem jest na wyciągnięcie dłoni. Jeżeli chcesz zwiększyć zysk i wyprzedzić konkurencję dzięki nowym technologiom – zapraszam do współpracy!

Więcej o nas:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak Twoja firma może zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom lub chcesz szybko wdrożyć innowacje – umów się na indywidualną konsultację z ekspertem.

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy