VR, AR, immersyjne doświadczenia konsumenckie, modelowanie 3D, metaverse, blockchain. To kreatywne technologie, które już dziś mają wiele wymiernych zastosowań w rożnych obszarach biznesu, a ich potencjał ciągle się rozrasta.

Związane jest to z tempem rozwoju i dostępnością do innowacji, obniżeniem kosztów tworzenia rozwiązań, ale przede wszystkim z gotowością dużych firm na cyfryzację. Raport Deloitte (2022 Central Europe CFO Survey) wykazuje, że aż 98% ankietowanych firm zadeklarowało, że szykują albo już rozpoczęły wdrażanie zmian związanych z digitalizacją. Mało tego! 51% firm zadeklarowało, że planuje szkolenia pracowników z zakresu użytkowania nowych technologii. I to nie, że w dalekiej przyszłości, tylko w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Szkolenia kadry z umiejętności obsługi innowacyjnych technologii to obowiązek każdej nowoczesnej firmy, która chce rozwijać się i pozostać konkurencyjną. Niezbędna do tego jest  umiejętność wdrażania innowacji. Jak może zmienić się biznes dzięki digitalizacji? Jak mogę ograniczyć koszty działania? Jak zwiększyć zysk? By znać odpowiedź potrzebna jest umiejętność korzystania z zasobów nowoczesnych technologii. Rozumienie otaczającego nas cyfrowego świata i zmian. Dostrzeganie powiązań. Jak rozmawiać o zwiększeniu zysku dzięki np. VR, jeżeli jeszcze nie wiesz co to znaczy i ekscytacja potencjałem VR po założeniu gogli VR oczy jest dopiero przed Tobą. Jak rozmawiać o technologii AR, jeżeli jeszcze jej nie widzieliście w swoim telefonie. Jak myśleć perspektywicznie o biznesie z wykorzystaniem metaverse, jeżeli sądzimy, że nas to nie dotyczy? Niejednokrotnie więc, zanim porozmawiamy konkretnie o benefitach nowych technologii,  najpierw trzeba uposażyć się w podstawową wiedzę. Wartościowa wiedza płynie z empirycznego poznania nowych technologii. Dopiero kolejny krok to umiejętność powiązania ich możliwości z wyzwaniami i celami biznesowymi.

Masz do dyspozycji wiele narzędzi. Poznaj 5 propozycji ConnectedRealities.

  1. Zaplanuj z nami wirtualny pokaz nowych technologii w Twojej firmie.
  2. Zorganizuj inspirujące szkolenie w siedzibie firmy lub online z zastosowania nowych technologii i inspiracji powiązanych dokładnie z twoją branżą. W naszym ostatnim takim szkoleniu uczestniczyło ponad 400 osób.
  3. Zainicjuj warsztaty facylitacji innowacji w Twojej firmie (np. Innovation Design Sprint).
  4. Zorganizuj strefę nowych technologii w firmie z dostępem do sprzętu i programów demo. Pomożemy z ich wyborem i zakupem.
  5. Planujesz konkretne innowacje? Zacznij od MVP. 

 

Więcej o nas:

Jesteście zainteresowani nauką i wdrażaniem nowych technologii? Zapraszamy do współpracy. W ConnectedRealities.eu dysponujemy wszystkimi narzędziami rozwojowymi. Jest inspirująco, interaktywnie, dynamicznie i z indywidualnym podejściem do każdej firmy. Skontaktuj się z nami!

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy