Czym jest „portfel kryptowalut”?

Aby dokonywać transakcji w kryptowalucie, potrzebujesz założyć tzw. portfel kryptowalut – z eng. „crypto wallet” (możesz to zrobić m.in. tutaj). Jego podstawowa funkcja to przechowywanie twojego unikalnego „klucza” do realizacji transakcji w kryptowalutach. Ale to dopiero początek dynamicznego rozwoju tego rozwiązania. Docelowo nasz portfel kryptowalut ma być główną funkcjonalnością w zakresie weryfikacji Twojego prawa własności zarówno cyfrowych, jak i fizycznych dóbr – a nawet potwierdzać naszą własną tożsamość. Mówi się, że zastąpi to obecne rozwiązania w tym zakresie.

Dlaczego jest to ważne dla Twojej firmy?

Zwróć uwagę, że obecnie, aby skorzystać z różnorodnych usług w Internecie potrzebujesz zweryfikować czy potwierdzić swoją tożsamość. Jednym z rozwiązań, z których korzystasz to m.in. funkcja „zaloguj się przez…” – czyli funkcja dostarczana przez dużych graczy jak Facebook, Apple, Google, TikTok czy Linkedin. Oczywiście w zamian udostępniasz tym firmom mniej lub bardziej świadomie swoje prywatne dane i informacje o swoich aktywnościach. Tak robi większość konsumentów. Często, aby ułatwić sobie życie, rezygnujemy ze swojej prywatności, oddając kontrolę nad naszymi danymi dużym firmom. Dzięki temu, to one mogą teraz sprzedawać markom dostęp do danych konsumenta i jego samego za duże pieniądze. No, ale to już przecież znasz, to nasza codzienność.

Jak zmieni się relacja z konsumentem?

A co powiesz na świat, w którym zyskujesz możliwość zawalczenia o uwagę klienta i wejście z nim bezpośrednio w interakcję, gdzie nie musisz korzystać z pośredników takich jak wspomniany Facebook czy TikTok? W momencie, kiedy portfel kryptowalut danej osoby stanie się podstawową formą autoryzacji jej tożsamości – Twoja firma i inne marki nie będą potrzebować już zewnętrznych rozwiązań (np. tych od firm social mediów). To otwiera nową drogę do bezpośredniej i „zweryfikowanej” relacji z klientami.

🔔Portfel kryptowalut wskazywany jest jako jeden z kluczowych fundamentów budowania nowych form zaangażowania konsumentów. Pozostałe to m.in. NFT i metaverse. Jeżeli pominiesz głębsze zrozumienie tej wiedzy – ryzykujesz, że Twoja firma zostanie w tyle.

Zobacz najnowsze newsy o tym  jak (i po co) marki inwestują w metaverse.

Więcej o nas:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak Twoja firma może zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom lub chcesz szybko wdrożyć innowacje – umów się na indywidualną konsultację z ekspertem.

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy