Dla zagorzałych fanów tenisa Australian Open (AO) przygotował emocjonującą, cyfrową rozrywkę powiązaną z wydarzeniami live na korcie. Nagrodą są wirtualne pamiątki, ale zysk z nich jest jak najbardziej realny.  

👉🏻 Z okazji mistrzostw AO stworzył 6,776 cyfrowych piłek tenisowych 3D. Każda piłka jest unikalna dzięki oznakowaniu NFT. Projekt nazywa się “#ArtBallNFT”.

👉🏻 W metaverse AO wybudowało cyfrowy kort. Powierzchnia kortu została podzielona na 6,776 kwadratów o tej samej wielkości. W każdym kwadracie jest umieszczona jedna z cyfrowych piłek. Każda piłka z przypisaną sobie pozycją na korcie jest na sprzedaż.

👉🏻 I tu zaczyna się najlepsze. Podczas meczu jest zawsze uderzenie, które przesądza o wyniku. Piłka trafia w kort i jest wygrana. W tym samym czasie informacja o dokładnej pozycji,  gdzie trafiła piłka w kort zostaje wysłana do metaverse. Piłka trafiła w jeden z 6,776 kwadratów. Jeżeli w nim znajduje się właśnie twoja cyfrowa piłka – jej wycena jako #NFT szybuje w górę a jako dodatkowy bonus dostaniesz prawdziwą piłkę z kortu. Piłkę cyfrową NFT możesz oczywiście wystawić na aukcji. Dla przykładu wartość wygranej piłki cyfrowej Rafaela Nadala wzrosła o ponad 4 000 % w stosunku do pierwotnej ceny zakupu. A łącznie obroty AO Art Balls od stycznia osiągnęły pułap 4,4 miliona dolarów.

👉Sercem biznesu AO jest sprzedaż dostępu do transmisji rozgrywek. Szukanie nowych form transmisji do VR (np. poprzez kamery 360 stopni) – gdzie za możliwość takiej transmisji można by zapłacić więcej jest kuszące, ale AO inwestuje również w nowy, cyfrowy wymiar rozrywki live odpowiadając na rosnący apetyt nowego typu konsumenta – konsumenta ze świata metaverse.

Żeby to dostrzec potrzebujesz odpowiedniego spojrzenia na Twój biznes. Zapraszamy po wiedzę.

Posłuchaj i obejrzyj więcej na naszym kanale #Innowatorzy – Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie.

Więcej o nas:
Dowiedz się więcej o możliwości facylitacji i wdrożeniach innowacji w Twojej firmie.

Umów się na indywidualną konsultację z ekspertem:
KONTAKT

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.


Nasz kanał YT Innowatorzy