Wdrożenie „Metaverse like us” firmy Clinique jest znakomitym przykładem na odpowiedź „po co firmom metaverse”:

👉🏻 Jak metaverse nadaje nowy impact działaniom e-commerce.

👉🏻 Jak metaverse rozwija program lojalnościowym i nagradza zaangażowanie klientów.

👉🏻 Jak metaverse interguje się z różnorodnymi kanałami komunikacji z konsumentem.

👉🏻 Jak metaverse wychodzi poza możliwości tradycyjnej strony internetowej oferując nowe funkcje interakcji z produktem i ofertą firmy.

👉🏻 Jak coś, co większość firm postrzega jako „niszę” – czyli metaverse- zamienić na wygraną w globalnej komunikacji i reklamie.

👉🏻 Jak działania cyfrowe potrafią inspirować rzeczywistość.

👉🏻 Jak marka potrafi być na czasie i zaistnieć w świadomości konsumentów w nowoczesny, kreatywny sposób.

👉🏻 Jak robić biznes na … metaverse. Tak bardziej „na” niż „w” metaverse.

👉🏻 Jak zaoferować wartość swoim konsumentom, na którym mogą oni dodatkowo zarobić (tutaj musisz poznać czym jest NFT).

Tych „jak?” wypisywałbym jeszcze wiele.   Dla mnie projekt „Metaverse like us” to znakomita kreacja. Tak, kreacja- w najbardziej podstawowej i pięknej formie. Bo większość projektów w metaverse jest nudna – a liczy się jak zawsze i wszędzie – pomysł.  Nieszablonowe myślenie, które w połączeniu z dostępnymi innowacjami skuteczne przekłada się na biznes.

Zachęcam abyś zobaczyła/zobaczył webinar z cyklu Innowatorzy – o innowacjach technologicznych w biznesie – gdzie opowiadam o szczegółach projektu Clinique. Aby w pełni docenić ten case wyjaśniam w nim czym jest NFT, NFT PFP’s ( dla mnie ten skóry również był kompletnie nowy) i jak to wszystko łączy się w całą kampanię Clinique.

 

Skracając historię – marka nawiązała współpracę z firmą, która tworzy i umożliwia zakup avatarów reprezentujących kobiety i osoby niebinarne poprzez stronę „Non Fungible People”.  Taki unikalny avatar może posłużyć ci jako zdjęcie profilowe, jako twoja reprezentacja w ulubionej grze – czy podczas rozmów na video komunikatorach (jak np. google meets) jako twoja cyfrowa tożsamość.  Clinique zaangażowała trzy artystki od makijażu do stworzenia… wirtualnych makijaży dla tych avatarów. Oczywiście jest też bezpośredni link do rzeczywistości- konsumentki mogą kupić prawdziwe produkty w zestawieniach inspirowanych cyfowymi makijażami avatarów. Zobacz, jak to działa tutaj!

No alt text provided for this image
Zdjęcie materiały promocyjne Clinique.

Mamy silny aspekt wrażliwy społecznie- kreatywnie i mądrze połączony z misją firmy Clinique. Wg Carolyn Dawkins (wiceprezeski ds. globalnego marketingu), marka została stworzona, aby radzić sobie ze wszystkimi rodzajami skóry. W kampanii w piękny sposób zinterpretowano tą idę jako wartość, za którą często nam tęskno. Znacie to powiedzenie: „dobrze czuć się w swojej skórze”? Sprytne! W dobrym znaczeniu tego słowa. Dawkins wskazuje, że idea inkluzywności i różnorodności poruszona w kampanii z wykorzystaniem avatarów jest nieodłączną częścią tego, jak Clinique tworzy swoje produkty. Według badań opublikowanych przez Clinique, tylko 20% użytkowników i twórców Metaverse to kobiety, a dostępność awatarów reprezentujących osoby o różnorodnym kolorze skóry, czy zmagające się z wyzwaniami, takimi jak problemy z poruszaniem się, utrata słuchu, zespół Downa czy bielactwo skóry – są zdecydowaną mniejszością w porównaniu do dostępnych awatarów o białej karnacji. Jaki jest pomysł Clinique? Chce to zmienić wykorzystując kreatywne innowacje takie jak… avatary, metaverse, technologię 3D i oczywiście swoje kosmetyki. Pomagając przy okazji podejmować decyzje o zakupie klientkom Clinique, inspirując i wiążąc emocjonalnie z marką.  

Rozwiązania metaversu znakomicie sprawdza się w handlu i marketingu pomagając podejmować decyzje zakupowe Twoim klientom. Jeżeli jesteś zainteresowana/ ny – zapraszam do współpracy! Zrealizujemy Twój projekt od pomysłu, programowanie, grafiki 3D, do wdrożenia. Pomożemy również w komunikacji i nagłośnieniu wspólnego projektu.

Więcej o nas:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak Twoja firma może zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom lub chcesz szybko wdrożyć innowacje – umów się na indywidualną konsultację z ekspertem.

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy