Co to jest NFT?

Mówiąc najprościej NFT (ang. non-fungible token) to unikalny identyfikator cyfrowy, którego nie można powielić. To tak jakby nadać cyfrowemu obiektowi czy informacji numer PESEL. Jest unikalny, tak? Dokładnie. W ten sposób może zostać zweryfikowana jego autentyczność.

„Głupie” NFT – o nich słyszysz najczęściej.

Głośne historie o tworzeniu i sprzedawaniu za wielkie pieniądze obiektów cyfrowych (m.in. małpek, niedźwiadków, kosmitów czy nawet dźwięku otwieranej puszki popularnego napoju gazowanego) — to prawdopodobnie dzięki nim usłyszeliście o NFT. To te historie, jak kupiono obrazek za kilka dolarów a teraz jego cena sięga kilkadziesiąt milionów dolarów. Albo jak jakiś dzieciak sprzedał swoje zdjęcie z Instagrama i kupił w zamian luksusowe auto. Ludzie wystawiają i kupują cyfrowe przedmioty w nadziei, że cena wzrośnie, a następnie sprzedają je dalej z zyskiem (polecamy portal OpenSea). Takim właśnie historiom o wielkich zyskach, towarzyszą informacje o wielkich krachach i cyfrowych kradzieżach. To są fakty. Wygląda to wszystko jak czysta spekulacja. O ile Twoja firma nie zajmuje się tworzeniem cyfrowych dóbr – ten rodzaj NFT za bardzo nie wpłynie na Twój biznes. 

Inteligentne NFT – o ich istnieniu być może dopiero teraz się dowiesz.

NFT jako element blockchain może być programowalne(!). Czyli można zakodować NFT z konkretnymi informacjami, przypisać im atrybuty, funkcje, a także czas i miejsce ich aktywacji. Po co? To początek rewolucji programów lojalnościowych. Przykładowo zebrane przez konsumenta NFT „same” aktywują dla niego nagrody – np. zniżki. Mało tego, za każdym razem aktywują inną nagrodę, np. w zależności od pory dnia czy pogody. NFT twojej firmy można tak „poinstruować”, aby wykonywało rożnego rodzaju czynności w relacji z klientem. Pomyśl o nich jak o takich cyfrowych „robotach” zaprogramowanych w konkretnym celu. Prognozuje się, że bilety lotnicze, wejściówki na koncert czy do restauracji będziemy właśnie kupować w formie NFT. A Twoje NFT, które staje się NFT Twojego klienta – to nowy, bezpośredni kanał komunikacji z konsumentami. Na takie NFT powinien zwrócić uwagę Twój biznes. 

O ciekawym zastosowaniu NFT dowiesz się więcej z jednego z webinarów Innowatorów.

Więcej o nas:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak Twoja firma może zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom lub chcesz szybko wdrożyć innowacje – umów się na indywidualną konsultację z ekspertem.

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy