Cześć, nazywam się Andrzej Horoch i zajmuję się wdrażaniem innowacji w dużych firmach. Szukasz odpowiedzi i ciekawi Cię temat innowacji? Zdecydowanie pierwsza część mojego bezpłatnego e-booka „Innowatorzy” jest właśnie dla ciebie. Zanim go pobierzesz w całości, masz okazję przeczytać fragment z rozdziału „Czy można kupić głupio technologię?”.

„(…) Uzgodnijmy na wstępie, że to w porządku, jeżeli nie znasz jeszcze różnicy pomiędzy technologiami AR/ VR albo nie wiesz nawet, po co miałbyś je kupować do Twojej firmy. To zaraz się zmieni. Podstawowych pojęć mogę Cię nauczyć od razu. AR to skrót od Augmented Reality, czyli Rozszerzona Rzeczywistość. VR to skrót od Virtual Reality, czyli Wirtualna Rzeczywistość. Znając te dwa słowa stwarzasz sobie możliwość, by sięgnąć po klucz do zwiększenia efektywności finansowej firmy za pomocą technologii przyszłości. Jak? O tym za chwilę. Na wstępnie chciałbym zwrócić uwagę, że każda innowacja z zasady jest nowością, którą trzeba oswoić w firmie, wśród managerów i pracowników. Docelowo jednak dobrze dopasowana technologia przynosi zysk. Z moich doświadczeń wynika, że 80% managerów na spotkaniach ze mną nie rozróżnia technologii, a tym samym nie do końca wie, co chce kupić. Aż 73% firm na starcie podejmuje złe decyzje o wyborze rozwiązania, nie znając potencjału poszczególnych technologii. Nieumiejętnie wykorzystywana technologia z czasem zacznie się „kurzyć”, a Ty stracisz pieniądze i czas, jednocześnie dając się wyprzedzić konkurencji. Zdarza się również, że niektóre duże firmy, z którymi rozmawiam, pozostają obojętne na otaczające nas zmiany i wycofują się, widząc technologię. Odbierają ją jako presję otoczenia, kolejną zabawkę, fanaberię czy kolejną rzecz do nauki. Prawda jest jednak taka, że umiejętność wykorzystania nowych technologii to (…)”.

Więcej przeczytasz w e-book.

Zastanawiasz się, czy Twoja organizacja w ogóle powinna inwestować w nowe technologie? Szukasz odpowiedzi i ciekawi Cię temat innowacji? Zdecydowanie mój e-book jest właśnie dla Ciebie.

E-book pobierzesz w zakładce „wiedza” na stronie ConnectedRealities.eu

Masz więcej pytań? Potrzebujesz konsultacji? Skontaktuj się ze mną.