Ile kosztuje szkolenie w VR?

Czym jest szkolenie w VR w sektorze przemysłu 4.0?

Skąd czerpiemy nasza wiedzę? Zawsze z praktyki. W Connected Realities realizujemy m.in. specjalistyczne szkolenia dla przemysłu z wykorzystaniem technologii Wirtualnej Rzeczywistości (VR) oraz Rozszerzonej Rzeczywistości (AR). Doświadczenie budowaliśmy w pracy dla różnorodnych branż sektora przemysłowego – m.in.: energetyka, AGD, przetwórstwo, budownictwo czy telekomunikacja. Z ciekawostek obecnie tworzymy symulacje lądowania statkiem kosmicznym. Ale do rzeczy!

Na czym polegają szkolenia VR?

No alt text provided for this image
 
Pracownik szkoli się samodzielnie w goglach VR, wykonując czynności przy odwzorowanym wirtualnie stanowisku pracy. Do VR przenosimy w pełni wyposażone stanowisko pracy wraz z niezbędnymi narzędziami.  

💡Standardowo wirtualne szkolenia posiadają trzy główne tryby:

1.    Demonstracja: pracownik obserwuje prawidłowo wykonywane czynności.

2.    Praktyka: pracownik samodzielnie wykonuje pracę na wirtualnym stanowisku,  otrzymując kolejno instrukcje procedur (graficzne/ głosowe w dowolnym języku).

3.    Egzamin: pracownik samodzielnie wykonuję pracę bez podpowiedzi z uwzględnieniem np. parametru czasu.

Oprogramowaniu szkoleniowemu VR towarzyszą funkcje analityczne monitorujące postępy danego pracownika lub statystyki grupy osób. Dzięki temu można podejmować mądrzejsze decyzje. Szkolenia mogą być wgrane bezpośrednio na wybrane gogle VR lub wymagają połączenia gogli z komputerem.

Warto zaznaczyć, że sama technologia jakości obrazu VR znacząco rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat i z powodzeniem można ją wygodnie stosować.

No alt text provided for this image

W skrócie główne atuty VR to:

🚀całkowicie bezpieczne środowisko do nauki;

🚀nieograniczona liczba powtórzeń sesji treningowych;

🚀szkolenia mogą odbywać się w dowolnym miejscu bez blokowania linii produkcyjnej;

🚀VR wykorzystujemy zarówno w szkoleniu pracowników jak i jako narzędzie np. w procesie rekrutacji, zarządzania wiedzą w fabryce, wzornictwie przemysłowym, organizacji wirtualnych spotkań rozproszonych zespołów czy nawet planowaniu hal produkcyjnych.

Temat jest na tyle szeroki, że nagraliśmy specjalny odcinek w ramach serii „MamStartup Podcast”, gdzie poświęciliśmy dużo czasu, aby omówić najważniejsze kwestie szkoleń w VR.

🎧Z podcastu dowiecie się m.in.:

👉🏻Jak VR można wykorzystywać w szkoleniu pracowników przemysłowych?

👉🏻Ile kosztują szkolenia w VR? Podajemy konkretne kwoty.

👉🏻Czy szkolenia w VR przynoszą zamierzony efekt?

👉🏻O czym przemysłowiec powinien pamiętać przygotowując szkolenie w VR? Czy wirtualizacja szkoleń jest dla każdego?

👉🏻No i szczerze na bazie doświadczeń – czy warto inwestować w szkolenia w VR?

Link do podcastu znajdziesz Tutaj.

 

Więcej o nas:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak Twoja firma może zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom lub chcesz szybko wdrożyć innowacje – umów się na indywidualną konsultację z ekspertem.

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy

Napisz do nas!
Zwiększ zysk dzięki technologiom przyszłości.

Tajemnice metaverse

Pobierz e-booka Innowatorów w całości dedykowanego Metaverse!