Przygotowaliśmy dla Ciebie 8 eksperckich lifehacków, które ułatwią maksymalizowanie korzyści z uczenia się innowacji od konkurencji.
Możesz je od razu wykorzystać w swojej pracy.

1. Unikaj deprecjacji działań konkurencji.
Czasem to trudne, ale emocje na bok. Podejdź rzeczowo i oceniaj fakty. Czasem coś, co wydaje się na pierwszy rzut oka nic nie warte – okazuje się, że działa.

2. Czy na pewno znasz swoją konkurencję?
Zwróć uwagę, że tworząc innowację z myślą o konkretnym odbiorcy rywalizujesz nie tylko ze swoją konkurencją, która ma podobny target. To, co zaoferujesz odbiorcy innowacji będzie oceniane według wszystkich jego doświadczeń. Doświadczeń, które budują w nim opinie, czy coś jest proste, trudne, przydatne, imponujące, szybkie, wolne itp. Zatem pytanie o Twoją konkurencję to tak naprawdę pytanie, jak dobrze znasz swojego odbiorcę technologii.

3. Co stara się rozwiązać innowacją Wasza konkurencja?
Czy masz jako firma to samo wyzwanie, które wymaga podjęcia działań?

4. Spójrz na wdrożenie konkurencji z perspektywy jego odbiorcy.
Wylistuj, co innowacja rozwiązuje u konkretnego odbiorcy. Może jest kilka grup docelowych? W takiej sytuacji zrób osobno dla każdej taką listę. Możesz ją zrobić dla kilku konkurencyjnych firm, jeżeli oferują podobne rozwiązania. Teraz dopisz do listy swoją firmę. Co widzisz?

5. Rożne spojrzenia.
Oceniamy zazwyczaj „swoją miarą”. Dlatego zaproś do rozmowy osoby z różnych działów w Twojej firmie, które mają kontakt bezpośredni/ pośredni z obiorcami innowacji planowanej do wdrożenia. Możesz się zdziwić jak zaskakujące okażą się ich różne spostrzeżenia na to, co robi interesująca Was konkurencja.

6. Widzimy więcej niż jest naprawdę.
To jest i szansa, i zagrożenie. Szansa – bo właśnie widząc więcej u konkurencji kreujemy własne pomysły, które sami możemy wdrożyć. Zagrożenie – bo może ta firma musiała coś wdrożyć, a zaraz się z tego… wycofa. Sami wiecie, że różnie jest w firmach.

7. Co byście poradzili konkurencji?
Patrząc się na ich rozwiązanie – co dodalibyście od siebie, czerpiąc z własnych doświadczeń?

8. Komunikacja innowacji do jej odbiorcy.
Zwróć uwagę, jak konkurencja poradziła sobie z zakomunikowaniem wdrożenia swoim odbiorcom. To często przesądza o sukcesie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do obejrzenia webinaru.

Więcej o nas:

Dowiedz się więcej o możliwości facylitacji innowacji w Twojej firmie i poznaj inspirujące wdrożenia. Umów się na indywidualną konsultację:

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy