Przygotowaliśmy dla Ciebie 7 eksperckich lifefahacków, które pomogą Ci rozpoznać, kiedy wielkie wizje mogą wykończyć innowacje w firmie.

1.    Delegowanie odpowiedzialności.

Wizja potrzebuje konkretnej osoby do jej wdrożenia. Inaczej taki projekt będzie w zespole traktowany po macoszemu. Aspiracje całej firmy to za mało. Osobiste poczucie odpowiedzialności za wdrożenie innowacji jest kluczem.

 2.    Własne przekonania.

Zdecydowana większość innowacji budowana jest z poziomu przekonania jej twórców. Nazwijmy to ich intuicją. Ale czy pomysły innowatorów i oczekiwania odbiorców innowacji idą w parze? Sprawdź. Efekty takiego ćwiczenia mogą Cię zaskoczyć.

 3.    Wprowadza się nowe, a wszystko w firmie jest… stare.

Trochę tak jakby próbować wgrać najnowsze oprogramowanie do starego komputera. Dlatego praca nad gotowością cyfrową organizacji powinna iść w parze z wizją innowacji. Dla jasności – to zachęta do działania:)

 4.    Masz siłę przebicia! Działaj! (lub stwórz dla tych osób miejsce).

Uwikłanie w piętrzące się akceptacje i podpisy może położyć każdy projekt. Życie pokazuje, że umiejętność osobistego przebicia się i „załatwienia” innowacji w firmie przez konkretną osobę to klucz do sukcesu w większości imponujących wdrożeń.

 5.    Rób to, aby zwiększyć zysk w twojej firmie.

Brak umiejętności wykazania tego połączenia- zabija innowacje w firmie.

 6.    Zarządzanie oczekiwaniami.

Dużo wprowadzonych innowacji pozostaje na etapie wdrożenia w organizacji. Zabrakło cierpliwości. Pomysłu, co dalej. Oczekiwano natychmiastowych efektów. Innowacja dostaje czerwone światło, a potem konkurencja robi to samo pół roku później i wygrywa. Dlatego istotne jest, by poświęć czas na dobranie odpowiednich wskaźników (KPI), które uwzględnią szerokie myślenie o etapach wdrożenia także w długiej perspektywie.

 7.    Duże wizje potrafią zabrać miejsce małym pomysłom.

Znacie to? O małych pomysłach czasem się nie mówi, bo jeszcze zostanie się wmanewrowanym w ich realizację:) A to one mogą fajnie zoptymalizować istniejące procesy w Twojej firmie. Dlatego ważna jest stworzenie czytelnej formuły dla inicjatyw oddolnych, aby czerpać z nich wiedzę i inspirację.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcam do obejrzenia bezpłatnego webinaru na ten temat.

Więcej o nas:
Dowiedz się więcej o możliwości facylitacji i wdrożeniach innowacji w Twojej firmie.

Umów się na indywidualną konsultację z ekspertem:
KONTAKT

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy