Co to jest TMT?

Rozwinięcie skrótu TMT to Time To Market.

To pojęcie odnosi się do czasu mierzonego od momentu, kiedy zaczynamy pracować nad koncepcją do momentu, kiedy oddajemy gotowe rozwiązanie do użytkowania. Większość zgodzi się, że ten moment wyjścia na rynek jest istotny. Termin startu da nam odpowiedź, czy jesteśmy na czas czy się spóźniliśmy, czy też może jesteśmy za wcześnie?

Co możemy więc zrobić, aby szybciej rozpoznać rynek, przyspieszyć prace i wygrać wyścig z konkurencją? 

Wszyscy potrzebujemy więcej czasu:

👉Czasu na projektowanie rozwiązania.

👉Czasu na zebranie feedbacku o rozwiązaniu.

👉Czasu na analizę feedbacku, naukę i ulepszanie.

To stały, mozolony proces doskonalenia i można podczas niego nieźle ugrzęznąć. Im rozwiązanie jest bardziej kompleksowe, tym więcej czasu potrzebujemy. Zwróć uwagę, ile czasu jest potrzebne, aby zaprojektować i zbudować samolot? Dużo. Ile będzie to kosztować? Bardzo dużo. Metaforycznie myśląc – wiele organizacji robi coś bardzo podobnego. Pochłonięci projektowaniem czasochłonnego, kompleksowego rozwiązania budujemy swoje samoloty i oczekiwania, aby prawie doskonałe wprowadzić na rynek. Im dłużej więc zajmie nam praca nad rozwiązaniem, tym później dostaniemy feedback. A feedback dla innowacji jest najważniejszy.

Czy jest alternatywa?

Nowoczesne firmy zamiast projektować samoloty, zaczynają od projektowania hulajnogi:) To taki symbol podejścia, gdzie zamiast koncentrować się na  kompleksowym rozwiązaniu docelowym – inwestujesz w jego minimalną formę i ją rozwijasz.

Szybko wprowadzasz podstawowe rozwiązanie na rynek do odbiorcy. Testujesz. Ulepszasz i przesiadasz się z hulajnogi na rower. Testujesz. Ulepszasz i przesiadasz się do samochodu itd. Możesz szybciej reagować, zmieniać parametry, pogłębiać wiedzę o odbiorcy, zanim zainwestujesz w pełne rozwiązanie, czyli zbudujesz swój samolot.

Oczywiście im większe staje się rozwiązanie i im dłużej jest na rynku, tym mniejszy pozostaje apetyt na podejmowanie ryzyka i zmiany. Dlatego łatwiej możesz ścigać się z konkurencją „hulajnogą”. W przypadku jeżeli to Twoja firma lata już samolotem – kluczem będzie praca nad zachowaniem zwinności organizacji.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, kiedy najbardziej przejmować się tym co robi konkurencja, zobacz nasz bezpłatny webinar (20 min.).

 

Więcej o nas:

Dowiedz się więcej o wdrożeniach innowacji w Twojej firmie, aplikacjach VR i AR. Umów się na indywidualną konsultację z ekspertem.

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy