Nauka obsługi specjalistycznych maszyn produkcyjnych, ćwiczenia w warunkach pożaru czy nawet obsługa trudnego klienta – to przykładowe szkolenia w wirtualnej rzeczywistości, które znajdują coraz więcej zastosowań w świecie biznesu.

Wirtualna rzeczywistość (virtual reality, VR) pozwala użytkownikom przebywać w cyfrowo odwzorowanej przestrzeni świata rzeczywistego lub doświadczać warunków, które byłyby niemożliwe do osiągnięcia w prawdziwym świecie. Dzięki goglom VR użytkownik może zanurzyć się w przestrzeni cyfrowej, będąc całkowicie oddzielonym od świata rzeczywistego.

„Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistość w naturalny sposób zwiększa efektywność szkoleń pracowników. Dostajemy nieograniczone możliwości cyfrowego odtworzenia praktycznie każdych warunków w firmie czy zakładzie pracy. Przykładowo, pracownicy mogą się szkolić się bezpiecznie z obsługi maszyn i urządzeń z każdego miejsca na ternie przedsiębiorstwa dzięki mobilnym goglom VR – bez generowania przestojów na linii produkcyjnej. Taka interaktywna forma nauki zwiększa możliwości przyswajania wiedzy łącząc teorię z możliwością manualnych ćwiczeń tzw. „learning by doing” mówi Andrzej Horoch, współzałożyciel ConnectedRealities.eu

Andrzej, ekspert nowych technologii na co dzień wprowadza innowacje w dużych firmach. Razem z ConnectedRealities.eu realizuje projekty specjalistycznych szkoleń VR min. dla pracowników fabryki MIELE w Łodzi.  W dwóch, dedykowanych odcinkach serii „Innowatorzy – Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie”- oceniał sensowność wdrożeń VR zarówno z perspektywy właściciela przedsiębiorstwa jak i samych pracowników. Zapraszamy do obejrzenia video lub posłuchania Innowatorów w wersji podcast. Linki poniżej.

Dlaczego warto szkolić pracowników w VR – część I

PODCAST na Spotify – kliknij tutaj.

Dlaczego warto szkolić pracowników w VR – część II

PODCAST na Spotify – kliknij tutaj.

Jeżeli chcesz wdrożyć w swojej firmie najnowsze technologie takie jak np. szkolenia VR – kupuj innowacje mądrze, skontaktuj się z nami i zacznij działać już teraz.