Lekcja biznesu w #metaverse od… aktualnych użytkowników internetu.

Bartosz Żuk jest Regional Product Managerem w HTC i  podsumował dla nas wytyczne dla #metaverse z punktu widzenia nas samych, czyli użytkowników cyfrowych treści.

Poniżej kluczowe wnioski: 

  • W swoich założeniach internet projektowany był jako twór demokratyczny, gdzie każdy z nas miał w nim równe szanse. No i jak to się skończyło? 
    Nasz aktualny, cyfrowy świat został zdominowany przez gigantów technologicznych, którzy dając usługi jednocześnie ograniczają nas jako użytkowników internetu. Przykładowo ograniczają nasze prawa co do własności intelektualnej.
  • Zwróć uwagę, że to co publikujesz w sieci nie należy przecież do Ciebie. W momencie publikacji staje się własnością np. platform społecznościowych. 
    Mało tego – teraz – jeżeli któraś z platform społecznościowych uzna, że nie jesteś jej już potrzebny – może po prostu skasować twoje konto.
  • Jeżeli metaverse szykowany jest jako następca internetu – te wzywania wybrzmią jeszcze mocniej. Dlatego kluczowe jest, aby metaverse był tworzony na bazie mechanizmów, które zapewnią nam jego demokratyczność. 

Cyfrowy świat i jego wersja w metaverse w przyszłości powinien być:

👉🏻 1. Zdecentralizowany. 
👉🏻 2. Dawać poczucie, że to co tworzysz w cyfrowym świecie należy do Ciebie. 

Do naszych fizycznych dowodów osobistych powinniśmy jeszcze otrzymać ich wersję cyfrową, ale taką z przeznaczeniem do posługiwania się w cyfrowym świecie. Byłoby nam wszystkim na pewno prościej!

Zobacz film.

 

 

Więcej o nas:

Dowiedz się więcej o możliwości facylitacji innowacji w Twojej firmie i poznaj inspirujące wdrożenia. Umów się na indywidualną konsultację:

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy