Czy wiesz, że są osoby, które potrafią stać nocami w długich kolejkach aby jako pierwsi kupić premierową, limitowaną parę butów Nike jak tylko otworzy się sklep? 

Nike doskonale wyczuwa potrzeby swoich klientów i tą samą ekscytację swoją marką i pożądania jej produktów chce przenieś do cyfrowego świata metaversu. Nike rozumie, że: 

👉🏻1. Metaverse służy do sprzedaży fizycznych produktów na odległość.
Imersyjne technologie tj. rozszerzona rzeczywistość (AR)wirtualna rzeczywistość (VR), interaktywne prezentacje 3D, umożliwiają poznanie i przetestowanie produktów jeszcze przed ich zakupem – z każdego miejsca.
To wyjście poza ramy i ograniczenia sklepu internetowego i przeniesienie działań e-commerce w nowy wymiar gdzie np. cyfrową wersję obuwia Nike możemy przymierzyć na naszej stopie a aplikacja w naszym telefonie jednocześnie podpowie nam, jaki rozmiar jest dla nas najlepszy. Chcesz zaistnieć w metaverse – do tego potrzebujesz cyfrowego bliźniaka fizycznej wersji swojego produktu – tak jak Nike buta w 3D.

👉🏻2. Metaverse otwiera zupełnie nowe, czasem nieoczywiste możliwości sprzedaży np. cyfrowej wersji produktów i usług z przeznaczeniem wyłącznie do wirtualnego świata.  Twoja firma może na tym zarobić📈.
Dzięki min. technologii NFT użytkownik otrzyma certyfikat własności i oryginalności towaru i np. w cyfrowe buty Nike ubierze swojego awatara aby spotkać się na Teamsach albo zagrać w ulubioną grę i pokazać się w nich znajomym. Do tego potrzebna jest też rejestracja wzorów produktów w 3D i znaków handlowych na potrzeby imersyjnej przestrzeni metaversu.

🚨No dobrze – a jak myślisz?:

Może pamiętasz, że w pewnym momencie kupując płyty CD otrzymywało się “kupon” do pobrania wersji w mp3? Czy tak samo pownno być z produktami w twojej firmie? Patrząc na Nike – czy kupując fizyczną parę obuwia – konsument powinien otrzymać już jego wersję cyfrową, którą wykorzysta w swoim wirtualnym świecie? A czy cyfrowy but powinien się … wirtualnie zużywać? Ciekawe!

Posłuchaj i obejrzyj live’a na naszym kanale #Innowatorzy – Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie.

Poczytaj więcej o metaverse w naszym e-booku, do pobrania pod tym linkiem.