Wirtualna rzeczywistość. 

Nie wiem, czy wiesz, ale okulary VR oddzielają nas w zupełności od świata fizycznego. Są nieprzezierne. Nie jest to przypadek. Takie jest właśnie założenie wirtualnej rzeczywistości, aby koncentrować Twoją uwagę wyłącznie na świecie cyfrowym. Wirtualna rzeczywistość umożliwi Ci wyjątkowe poczucie obecności w cyfrowo odwzorowanej przestrzeni świata rzeczywistego lub doświadczanie warunków, które byłyby niemożliwe do osiągnięcia w prawdziwym świecie. Może posiadać formę interaktywną lub statyczną – w zależności od rodzaju oprogramowanej aplikacji VR. Ty sam w tej przestrzeni możesz się pojawiać jako wirtualna postać, czyli awatar.

Rozszerzona rzeczywistość.

Założeniem rozszerzonej rzeczywistości jest, aby towarzyszyć Ci w świecie fizycznym. Rola AR przypomina trochę relację, jaką mamy z telewizorem w naszych domach. Oglądamy programy TV jednocześnie zerkając na nasze telefony, szykując obiad czy malując paznokcie. Rozszerzona rzeczywistość to taka technologia, która pozwala nam korzystać z różnego rodzajów danych cyfrowych w kontekście otaczającej nas rzeczywistości, jednak w zupełnie nowy sposób. Przykładowo zamiast oglądać zdjęcia produktów w Internecie możesz skorzystać z funkcji AR i zobaczyć ich trójwymiarową wizualizację w skali 1:1 w miejscu, w którym właśnie przebywasz, czy wejść w interakcję z hologramem Twojego znajomego, do którego właśnie „dzwonisz”. Warto wiedzieć, że funkcje rozszerzonej rzeczywistości można uzyskać za pomocą smartfonu i tabletu. Patrząc przez np. ekran telefonu na otaczający Cię świat, możesz umieścić w nim nowe wirtualne przedmioty. Jakiś czas temu powstały też specjalne przezierne okulary. Takie okulary, ze względu na swoją cenę, najczęściej spotkasz w wysoce profesjonalnych zastosowaniach. Ale tak naprawdę takie okulary powstały po to, żeby zastąpić Twój telefon. Mówi się, że ten przełom przyjdzie w tej dekadzie. Dziś każdy z tych nośników technologii wybierany jest z innych powodów i jest odpowiedzią na rożne wyzwania i potrzeby.

Dowiedz się więcej jak Twoja firma może skorzystać na VR i AR. Zobacz bezpłatny webinar z cyklu Innowatorzy – Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie.

 

Więcej o nas:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak Twoja firma może zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom VR /AR/ Metaverse lub chcesz szybko wdrożyć innowacje – umów się na indywidualną konsultację z ekspertem.

https://connectedrealities.eu/kontakt/

Już teraz zasubskrybuj nasz kanał YT „Innowatorzy”- Twój kanał o innowacjach technologicznych w biznesie” i otrzymuj powiadomienia o wideoporadnikach, jak zwiększyć zysk dzięki innowacyjnym technologiom.

Nasz kanał YT Innowatorzy